WYHS Alumni Memory Page

Display:
By Year Deceased Alphabetically Yearbook Photo


 
CLASSMATES

2021
Bill Antoniak (Class Of 1969)  
Treva Draper (Imler) (Class Of 1980)  
Clark Fuller (Class Of 1963)  
Diana L. Heigel (Tedder) (Class Of 1964)  
Richard Jonas (Class Of 1972)  
Cliff Miller (Class Of 1971)  
Michael Payton (Class Of 1970)  
Irvin "Bob" Reichgott (Class Of 1958)  
Dean Slagle (Class Of 1971)  
Tom Stapleton (Class Of 1981)  
Robert W. Van Allen (Class Of 1964)  
Sharon White (Parker) (Class Of 1970)  
Ken Williams (Class Of 1970)  

2020
Becky Addis (Clemens) (Class Of 1972)  
Glen Anderson (Class Of 1972)  
Larry Anderson (Class Of 1966)  
Ian Bourdo (Class Of 1974)  
Mark Clark (Class Of 1964)  
Travis Clay (Class Of 1975)  
Nancie Crum (Class Of 1958)  
Douglas Deckard (Class Of 1963)  
Gene R. Deckard (Class Of 1964)  
Melinda (Mindy) Dellinger (Stone) (Class Of 1980)  
Wesley Duffy (Class Of 1990)  
Cynthia Sue Falls-Rizer-Williams (Class Of 1971)  
Margery (Margo) Fulmer (Class Of 1970)  
Craig George (Class Of 1970)  
Bruce Gletzer (Class Of 1978)  
Edward Kane (Class Of 1972)  
Joey (Joe) Kendrick (Class Of 1969)  
Shirley Kincade (Dohn) (Class Of 1962)  
Terri King (Class Of 1970)  
Heidi LaCorte (Mason) (Class Of 1976)  
George Martin (Class Of 1978)  
Bill McCallen (Class Of 1965)  
William McCallen (Class Of 1965)  
Steve Miller (Class Of 1969)  
Penny Milligan (Crandall-Wohlgenmuth) (Class Of 1967)  
Frank Morgan (Class Of 1972)
Jon Morrow (Class Of 1960)  
Walter V. Munk (Class Of 1964)  
Michael Powell (Class Of 1970)  
Randy Rhoades (Class Of 1966)  
Mark Schwenk (Class Of 1978)  
Kay Shipley (Brinkley) (Class Of 1967)  
Ed Skillman (Class Of 1970)  
Clyde Smith (Class Of 1961)  
Jeffrey Speakman (Class Of 1970)  
Marsha Watson (Bacsko) (Class Of 1970)  
Jeff Winnestaffer (Class Of 1972)  

2019
Randy Abrams (Class Of 1970)  
Sherri Bailey (Thompson) (Class Of 1988)  
Robert Bice (Class Of 1968)  
Dave Blackstone (Class Of 1988)  
Michael Bristle (Class Of 1970)  
Gary Catalina (Class Of 1960)  
Guy Forrest (Class Of 1971)  
Lynette Fraley (Hoffman) (Class Of 1998)  
Chet Funk (Class Of 1972)  
Donald A. Gale (Class Of 1965)  
Larry Garnon (Class Of 1969)
Diana Gay Gay (Clark Wolter) (Class Of 1965)  
Dean Gram (Class Of 1961)
Larry A. Griffin (Class Of 1964)  
Randall Hoar (Class Of 1973)  
Bill Honeycutt (Class Of 1970)  
Brett Johnson (Class Of 1984)  
Terry L. Kelly (Class Of 1964)  
Kenny Wayne Lewis (Class Of 1958)  
Linda L. Mason (Class Of 1964)  
Holly Shore (Class Of 1974)  
Donald Smathers (Class Of 1962)  
Joyce Smathers (Murdock-Leffler) (Class Of 1958)  
Mark Trogus (Class Of 1978)
Richard Welch (Class Of 1978)  
Billy Witt, Jr. (Class Of 1976)  

2018
Cheryl Adams (Class Of 1967)  
Thomas Barnhill (Class Of 1966)  
Phillip Corder (Class Of 1961)  
Roger Corrigan (Class Of 1962)  
Glenn Davis (Class Of 1970)  
Edward Eisenberg (Class Of 1961)  
Steve Eisenberg (Class Of 1965)  
Greg Evans (Class Of 1984)  
Garry Ferrell (Class Of 1984)  
Trent Gardner (Class Of 1970)  
Daniel Gartner (Class Of 1961)  
Marty George (Class Of 2009)  
Jackie Grubb (Shuster) (Class Of 1998)
Elizabeth J. Jean Helms (Smith) (Class Of 1964)  
Sheree Huff (Class Of 1972)  
Barbara Isenbarger (Dehus) (Class Of 1958)  
Gary Kendall (Class Of 1972)  
John Kunz (Class Of 1967)  
Authur P. (Phil) Lynn (Class Of 1964)  
Roger Middaugh (Class Of 1962)  
Judy Mothersbaugh (Class Of 1960)  
Julie Nutt (Ring) (Class Of 1996)  
Ted Parkevich (Class Of 1970)  
Rick Petty (Class Of 1968)  
Christy Ann Powers (Holland) (Class Of 1966)  
Michael Riser (Class Of 1968)  
Ruth Schumacher (Jones) (Class Of 1958)  
Darrell Sickles (Class Of 1968)  
Jim Slavens (Class Of 1966)  
David Steele (Class Of 1971)  
Susan Thomas (Class Of 1974)  
Judy Wigginton (Gettler) (Class Of 1961)  
Don Worstell (Class Of 1969)  

2017
James Ackermann (Class Of 1968)  
John Auble, IV (Class Of 1958)  
Don Barber (Class Of 1970)  
Bonnie Barton (Hunter) (Class Of 1961)  
Michael Beery (Class Of 1961)  
Bronzel Brewer (Class Of 1969)  
Dennis Burnheimer (Class Of 1963)
Becky Burris (Davis) (Class Of 1966)  
Lester Carr (Class Of 1973)  
John Colgan (Class Of 1971)  
Daniel Crawford (Class Of 1975)  
Teresa Crawford (Cline) (Class Of 1971)  
J Dentner (Class Of 1967)  
Samuel DeWorth (Class Of 1961)  
Dianne Earhardt (Davidson) (Class Of 1975)  
Debbie Finran (Brown) (Class Of 1972)  
James Forrest (Class Of 1972)  
Sherrill K. Hager (LeMay) (Class Of 1964)  
Georgia Hammond (Grimm) (Class Of 1971)  
Timothy Henthorn (Class Of 1980)  
Donald Hoar (Class Of 1977)  
Jeffrey Hofmeister (Class Of 1970)  
Gaylord 'Joe' Hoisington (Class Of 1964)  
Robert Hutchinson (Class Of 1961)  
Randy Kress (Class Of 1978)  
Tom Lombardo (Class Of 1979)
Richard Manning III (Class Of 2013)  
Russell McAfee (Class Of 1978)  
Dave Morgan (Class Of 1967)  
Wesley Fredric Paulsen (Class Of 1958)
Thomas Pellican (Class Of 1983)  
Tom Rains (Class Of 1972)  
Linda Ray (Bryan) (Class Of 1966)  
Enola Robinson (Kerr) (Class Of 1971)  
David Robison (Class Of 1973)  
Mark Sander (Class Of 1970)  
Barbara Schmitz (O'Malley Drake) (Class Of 1960)
Scott Seeley (Class Of 1979)  
Michael Sewell (Class Of 1975)  
Vicki Lynn Showalter (Class Of 1973)  
Linda Shy (Class Of 1977)  
Tom Thomas (Class Of 1971)  
Bill Willis (Class Of 1967)  
Sarah Wingo (White) (Class Of 1965)  

2016
Roger Adkins (Class Of 1972)  
Sandy Aldred (Feyh) (Class Of 1964)  
Richard Armentrout, Jr (Class Of 1977)
Judy Baker (Class Of 1968)  
Sue Baker (Class Of 1973)  
Michael R. Blades (Class Of 1964)  
Charles Bradshaw (Class Of 1965)  
Savana Carrier (Class Of 2015)  
Mickey Chellis (Miller) (Class Of 1972)  
Bob Clutter (Class Of 1966)
Dorothy Cobryn (Heacox) (Class Of 1960)  
Natalie Conner (Lykins) (Class Of 1988)  
Paul Downing (Class Of 1966)  
James (Tim) Fermenti (Class Of 1973)  
Bill Foulke (Class Of 1966)
Denise Furr (Bales) (Class Of 1977)
Sherry Griffen (Chrysler) (Class Of 1973)  
Danielle Hammonds (Greer) (Class Of 1992)  
Donald L. Hatfield (Class Of 1964)
James D. Hatfield (Class Of 1964)  
Donna Hutchison (Wachovec) (Class Of 1973)  
Jacob C. Jr. Kinkead (Class Of 1964)
Koidu Kleeman (Michels) (Class Of 1970)  
Dennis Koppenhaver (Class Of 1970)  
Daniel Lahmon (Class Of 1978)
Cynthia Lodge (Hittle) (Class Of 1972)  
Mary "Cookie" Maggard (Croghan) (Class Of 1961)  
Mark Meacham (Class Of 1979)
Randy Mendenhall (Class Of 1972)  
Danny Minkos (Class Of 1977)  
Ron Payne (Class Of 1964)  
Maria Pope (Mims) (Class Of 1984)  
Carol Reedy (Guzick) (Class Of 1973)  
Gary Rupert (Class Of 1971)  
Sue Schenbeck (Class Of 1967)  
Juanita L. Shaffer (Mitchell) (Class Of 1964)  
Steve Smathers (Class Of 1968)  
Tim Smith (Class Of 1982)
Carol Stephens (Heitlinger) (Class Of 1964)  
John E. Toops (Class Of 1964)
Kathy (Kathryn) Tuttle (Mulch) (Class Of 1969)  
Dallas Wingler (Class Of 1974)
Geneva Wood (Class Of 1958)
Karen Wood (Class Of 1974)  
Brenda Workman (Class Of 1973)  
Veronica S. Worstell (Pickering) (Class Of 1964)  
Edward Young (Class Of 1965)  

2015
Lynn Bender (Knox) (Class Of 1980)  
Harold J. Bice (Class Of 1964)
James Bickle (Class Of 1963)  
Jack Bjork (Class Of 1966)
Mary Boyd (Class Of 1979)  
Brian Brobst (Class Of 1978)  
Sharon Cassady (Butz) (Class Of 1974)  
Roberta S. Chappelear (Class Of 1964)  
Dennis Del Valle (Class Of 1969)  
Billie Fenstemaker (Class Of 1966)  
Michael D. (Fergy) Ferguson (Class Of 1974)  
Paul Fjelsted (Class Of 1965)  
George Georgeff (Class Of 1967)  
Larry Gilmore (Class Of 1966)  
Sam Gletzer (Class Of 1967)  
Bob Harris (Class Of 1973)  
Ron Keller (Class Of 1966)  
Marye J. Knight (Berry) (Class Of 1964)
Christine J. Lewellen (Helber) (Class Of 1988)  
Michael Lovell (Class Of 1970)  
Jerry E. McBride (Class Of 1964)
Terry McFann (Turley) (Class Of 1969)  
Carol McPherson (Ward) (Class Of 1961)
Lana J. Mercurio (Walker) (Class Of 1964)
Greg Nader (Class Of 1980)  
Terry Nelson (Class Of 1969)  
Skip Ogden (Class Of 1973)  
Debra Pace (Class Of 1978)  
Garry Porter (Class Of 1968)  
Steve Schaffer (Class Of 1974)
Sharon Self (Class Of 1969)  
Richard Lee (Rick) Smathers (Class Of 1966)  
James Stapleton (Class Of 1970)  
Cheryl Svec (Walters) (Class Of 1967)  
Carolyn Sue Tedder (Roe) (Class Of 1961)  
Ed Thompson (Class Of 1970)  
Kathy Thompson (Riebel) (Class Of 1968)  
Roger (Isaac) Tipton (Class Of 1969)  
Barbara Torr (Class Of 1983)
Dave Waites (Class Of 1973)  
Randall Welsch (Class Of 1961)
Gary Wyant (Class Of 1961)

2014
Jimmie D. Adams (Class Of 1963)  
Ford (Clancy) Beckman (Class Of 1970)  
Chuck Boggs (Class Of 1972)  
Tom Brown (Class Of 1970)  
Deborah Burgess (Class Of 1976)
Gary S. Carson (Class Of 1964)
Karen F. Compton (Class Of 1964)  
Judy Kay Copeland (Knapp) (Class Of 1960)
Mary Cunningham (Gulish) (Class Of 1971)  
Gary DeForest (Class Of 1963)  
Suzanne R. Doe (Class Of 1964)  
Robert Griffith (Class Of 1983)  
E. Randolph Guttmann (Class Of 1964)  
Allan Hartman (Class Of 1959)  
Allan Hartman (Class Of 1961)
Leann Haycook (Class Of 1973)  
Pamela Henning (Beckman) (Class Of 1976)  
Michael Hukle (Class Of 1972)  
Gene Kessler (Class Of 1966)
Harvey Kirk (Class Of 1968)  
Brian Lewis (Class Of 1991)  
Kathryn Eloise McGee (Thieken) (Class Of 1964)
Larry Moody (Class Of 1958)
Steve Neu (Class Of 1971)  
Tom Saffle (Class Of 1978)  
Pat Salyer (Myers) (Class Of 1971)  
Richard Lee (Dick) Sibley (Class Of 1958)
Bruce Upperman (Class Of 1967)  
John Welch (Class Of 1973)  
Patrick White (Class Of 1968)  
Brook Wilson (Class Of 1969)
Jane Wingo (Class Of 1967)  

2013
Ray Adams (Class Of 1967)  
Gerald Amos (Class Of 1978)  
Dayle Bailey (Class Of 1960)
Rochelle Binkley (Morin) (Class Of 1970)  
Joe Cobryn (Class Of 1958)
Anthony Del Valle (Class Of 1970)  
Greg Dentner (Class Of 1968)  
Anna F. Fran DeWitt (Rausch) (Class Of 1964)
James Durkee (Class Of 1975)  
Jeannette M. Farrell (Class Of 1964)  
Kathy Fjelsted (Class Of 1966)  
Pamela Fjelsted (Roshon) (Class Of 1970)  
David Fleming (Class Of 1974)
Joe Givens (Class Of 1972)  
Fred Graves (Class Of 1968)  
Larry Grindstaff (Class Of 1969)  
Cheryl Heigel (Class Of 1967)  
Kathy Helber (Steckman) (Class Of 1974)  
Jennifer Jaeger (Highman) (Class Of 1978)  
Suzy Juniper (Kirk) (Class Of 1969)  
William Mack (Class Of 1966)  
Kathryn Marshall (Wright) (Class Of 1992)  
Robert McFadyen (Class Of 1978)  
Jacqueline McQuaid (Class Of 1960)
Mitch Oyler (Class Of 1972)  
Thomas V. Parker (Class Of 1964)
Roland Ridenour (Class Of 2013)  
Brad Sharp (Class Of 1968)  
Wendi Shipley (Grimes) (Class Of 1978)  
Phil Strait (Class Of 1972)  
Marilyn Tarleton (Lovejoy) (Class Of 1964)
David Tippett (Class Of 1973)  
Jeff Whittington (Class Of 1973)  
Joshua Wycuff (Class Of 2006)  

2012
George Addy (Class Of 1960)
Rodney Bankes (Class Of 1971)  
Carol Billiter (Kraig) (Class Of 1972)  
Todd Bolin (Class Of 1980)  
Mary Burk (Shanahorn) (Class Of 1958)
Darlene Chesser (Stonerock) (Class Of 1970)  
Connie Chvatal (Class Of 1961)
Gary W. Cole (Class Of 1964)
Gary Corrigan (Class Of 1967)  
John Crane (Class Of 1963)  
George Curnutte (Class Of 1970)  
Larry Fairall (Class Of 1970)  
Bruce Freiberger (Class Of 1967)  
Claude Fuller (Class Of 1962)
Mel Hardin (Class Of 1973)  
Margaret M. Hite (Class Of 1964)  
Christopher Jaeger (Class Of 1975)  
Valerie L. Johnson (Wolfe) (Class Of 1964)  
Michael Neff (Class Of 1969)  
Ronald Neutzling (Class Of 1961)  
Charles Poe (Class Of 1960)
Joe Posey (Class Of 1968)  
Gerald E. Jr. Ramsey (Class Of 1964)
Beverly Rickels (Class Of 1969)  
Constance M. Rupple (Whitehead) (Class Of 1964)
Brent Seymour (Class Of 1963)  
Debbie Tarquinto (Pop) (Class Of 1971)  

2011
Linda Addis (Class Of 1967)  
Jim Blattner (Class Of 1972)  
Denise Botley (Wardlow) (Class Of 1977)  
Jim Cooper (Class Of 1967)  
Bob Debolt (Class Of 1969)  
Doug Duvall (Class Of 1975)  
Doug Gall (Class Of 1969)  
Brian Gevas (Class Of 1991)  
Deborah Heibel (Mendoza) (Class Of 1975)  
Robert Heller (Class Of 1958)
Jane Lavender (Class Of 1966)
Joe McKelvey (Class Of 1988)  
Ruth Mensel (Johnston) (Class Of 1969)
Penny Mosel (Riley) (Class Of 1973)  
Ronald E. Nichols (Class Of 1964)
William Roser (Class Of 1958)
Donald Rott (Class Of 1970)  
Clark Runck (Class Of 1970)  
Pat Ryan (Class Of 1969)  
William D. Jr. Sowers (Class Of 1964)
Stephen Stahley (Class Of 1975)  
Lenny Wallick (Class Of 1972)  
Chad Wedekind (Class Of 1991)  
Gloria Wilson (Class Of 1961)

2010
Lawrence Alley (Class Of 1970)  
Edward Bristle (Class Of 1967)  
Dan Cornwell (Class Of 1968)  
Greg Duvall (Class Of 1975)  
Thomas Fulmer (Class Of 1967)  
David Getreu (Class Of 1970)  
Terri Gieseck (Class Of 1970)  
Danny Johnson (Class Of 1968)  
William J. Jay Ketzmier (Class Of 1964)
Karen Kilkenny (Purhagen) (Class Of 1972)  
Dorothy A. Nelson (Anderson) (Class Of 1964)  
Michael Earl Schenbeck (Class Of 1965)  
Lloyd "Sonny" Seymour (Class Of 1972)  
Ralph Sompres (Class Of 1961)
John Stacy (Class Of 1967)  
Claire Tinkham (Class Of 1961)
Linda L. Turner (Miller) (Class Of 1964)
William L. Waters (Class Of 1964)  
Sandra Wolfe (Class Of 1968)  

2009
Brenda Burks (Class Of 1972)  
Mike Conley (Class Of 1969)  
Robert Coulter (Class Of 1988)  
Ruth Crawford (Class Of 1971)  
Mark King (Class Of 1968)  
Kathy McFann (Class Of 1972)  
Mike McGowan (Class Of 1972)  
Rosalind Nicholas (Class Of 1968)  
Karis Prout (Freeman) (Class Of 1970)  
Maggie Queen (Class Of 1966)  
Ken Rader (Class Of 1968)  
Richard Ray (Class Of 1958)
John Robinson (Class Of 1966)
Carol L. Schwenke (Kefauver) (Class Of 1964)
Bob Seeds (Class Of 1967)  
Dick Shipley (Class Of 1958)
Gene Smith (Class Of 1966)
Linda Stutler (Gockenbach) (Class Of 1971)  

2008
Sandra Bailey (Class Of 1970)  
Steven Billingsley (Class Of 1977)  
Terri Brummel (Pinnell) (Class Of 1960)  
Karen Brush (D'arbanville) (Class Of 1967)  
Bob Eicher (Class Of 1973)  
Randy Ervin (Class Of 1973)  
Carol A. Fleener (Crane) (Class Of 1964)
James Hankins (Class Of 1961)  
Suzanne R. Kokovitch (Randolph) (Class Of 1964)  
Brett LaCorte (Class Of 1982)  
Sue E. Lynch (Leider) (Class Of 1964)
Marty Martin (Class Of 1991)  
Rae Michael (Class Of 1967)  
Randy Morgan (Class Of 1969)  
Thomas Patesel (Class Of 1961)
Ron Rader (Class Of 1971)  
Michael Ruff (Class Of 1966)
Wes Seymour (Class Of 1966)
Jim Spicer (Class Of 1972)  
Larry Umbel (Class Of 1967)  
Robert Welch (Class Of 1970)  
Thelma Whitesel (Marcum) (Class Of 1970)  
Sharon Wood (Robinson) (Class Of 1966)
Jill Younger (Class Of 1984)

2007
Stanley Bell (Class Of 1960)  
Aundria Burke (Reams) (Class Of 1967)  
Roger Carr (Class Of 1970)  
Sandra L. Cummins (Wolsefer) (Class Of 1964)
Sue Ellen Hayhurst (Class Of 1970)  
Charlie Juniper (Class Of 1967)  
Cora Jean Kinder (Class Of 1967)  
Ken Loyd (Class Of 1966)
Gary McAfee (Class Of 1968)  
Joe Nesser (Class Of 1972)  
Rod Rader (Class Of 1981)  
John Rankin, Jr. (Class Of 1970)  
Shaun Strahm (Class Of 1970)  
Betty Thompson (Class Of 1960)
Henry F. Wesemann (Class Of 1964)
Earl Wrightsel (Class Of 1971)  

2006
Eugene Adams (Class Of 1964)  
Joe Darnell (Class Of 1968)  
Barbara E. Eddy (Mitchell) (Class Of 1964)
John P. (Phil) Eller (Class Of 1964)
Jenifer Fairchild (Class Of 1991)  
John Flickinger (Class Of 1958)
Patrick Haycook (Class Of 1977)  
Mary Lou Kirshner (Class Of 1969)  
Mike Mackey (Class Of 1969)  
Earl McDougal (Class Of 1958)
Jeri McFann (Morgan) (Class Of 1970)  
Mary Joe Potts (Pettorini) (Class Of 1964)
Emily Shaw (Martin) (Class Of 1966)  
Phyllis Weaver (Class Of 1963)  
Steven R. (Vice President) White (Class Of 1964)

2005
Bill Barnetson (Class Of 1960)  
Greg Bell (Class Of 1968)  
Marvin Gary Duncan (Class Of 1966)
Mark Fellows (Class Of 1977)  
Diane Haycook (Smith) (Class Of 1979)  
Larry Honigberg (Class Of 1968)  
MIchael Hughes (Class Of 1958)
Cledith Kinnaird (Class Of 1958)
Richard (Lane) Krouse (Class Of 1973)  
Peter Andrew Lewis (Class Of 1977)  
Don Mayes (Class Of 1973)  
Linda L. Merrick (Barkley) (Class Of 1964)
Richard Neutzling (Class Of 1960)  
Gladys Parker (Class Of 1960)  
Tony Wolsefer (Class Of 1973)  
George Young (Class Of 1971)  

2004
(Doris) Jean Bedwell (Class Of 1976)  
Gertrude M. Blunt (Class Of 1964)
Chip (Sam) Bromley (Class Of 1969)  
Ken Downing (Class Of 1967)  
Greg Hulls (Class Of 1972)  
Michael Lepper (Class Of 1965)  
Deliah Mills (Class Of 1961)
Patti Minkos (Class Of 1978)  
Jerry (Jeremy) New (Class Of 1969)  
John Spindler (Class Of 1968)  
Danny Von Schriltz (Class Of 1966)  
Anita Woodrum (Spice) (Class Of 1963)

2003
David Bailey (Class Of 1970)  
John Bankes (Class Of 1966)
Glenda Clark (Class Of 1968)  
Shirley A. Click (Class Of 1964)
Rick Conley (Class Of 1971)  
Marcia Howell (Gunther) (Class Of 1967)  
Jim Legg (Class Of 1982)  
James McLaughlin (Class Of 1974)  
Cindy Medors (Sorg) (Class Of 1970)  
Cindy (Cynthia) Myers (Marshall) (Class Of 1969)  
Mike Oyler (Class Of 1970)  
Clyde Philliber (Class Of 1972)  
Donald Rader (Class Of 1970)  
Paula Replogle (Fish) (Class Of 1971)  
Armand Van Gumster (Class Of 1973)  
Gene Louis Van Gumster (Class Of 1968)  
Ile Rae Wilson (Class Of 1966)

2002
James H. Angel (Class Of 1964)  
Patty Daughtery (Class Of 1969)  
James R. Debolt (Class Of 1964)
Patti DeForest (Class Of 1966)
Ame Erpenbeck (Wright) (Class Of 1972)  
Frank Heim (Class Of 1958)
Ann Hood (Goldnik) (Class Of 1966)
Mary Richardson (Portier) (Class Of 1971)  
Bob Rohrbach (Class Of 1969)  
Mark Rush (Class Of 1966)
Larry Shipley (Class Of 1961)  
Susan Skuller (Janusz) (Class Of 1961)
Paul E. Whitt (Class Of 1964)
Ted Wulf (Class Of 1973)  

2001
Brentley D. Braden (Class Of 1964)
Earl "Tony" Chellis (Class Of 1970)  
Daryl Freiberger (Class Of 1963)
Daniel E. Kehlmeier (Class Of 1964)
Mike Patrick (Class Of 1972)  
Eric Prentice (Class Of 1971)  
Robert C. Rowland (Class Of 1964)
Peggy L. Stein (Dominey) (Class Of 1964)  
Pam Stewart (Class Of 1969)  
Mike Trogus (Class Of 1968)  
Peggy M. Zornes (Class Of 1964)  

2000
Trudy Blattner (Hays) (Class Of 1968)  
Robert Browning (Class Of 1971)  
Donna Cantwell (Szymanski) (Class Of 1970)  
Sue Mackey (Fjelsted) (Class Of 1967)  
Janet Porter (Osborne) (Class Of 1961)
Marlene Rupple (Class Of 1972)  
Kim Van Houten (Class Of 1974)

1999
Don Jorgensen (Class Of 1971)  
Jill Moreland (Class Of 1967)  
John Revadelo (Class Of 1988)
Greg Smith (Class Of 1969)  

1998
Janet Cline (Class Of 1970)  
Carol Diller (Class Of 1969)  
Tim Newell (Class Of 1968)  

1997
James B. Fisher (Class Of 1964)
Wayne Hardesty (Class Of 1968)  
Ed Hymrod (Class Of 1966)
Bruce Jones (Class Of 1965)  
Rebecca Kiser (Class Of 1996)  
Angie Mihaltian (Class Of 1972)  
Vickie Robbins (Class Of 1968)  

1996
Steven Benson (Class Of 1970)  
John Bishop (Class Of 1970)  
Robert Blackmore (Class Of 1975)  
Dennis Boggs (Class Of 1970)  
Perry Broyles (Class Of 1968)  
Brenda Edwards (Class Of 1969)  
Barbara L. Kaley (Class Of 1964)  
Keith Moody (Class Of 1970)  
Robyn Weber (Rains-Miller) (Class Of 1972)  

1995
Joseph Gyke (Class Of 1996)
Nichole Holland (Class Of 1996)
Cheryl A. Klingler (Wetherell) (Class Of 1964)
Mile Trajcevski (Class Of 1996)
Lorrie Ward (Bryan) (Class Of 1971)  
Deborah Welch (Miller) (Class Of 1973)  
Paula M. Zimmer (Class Of 1964)  

1994
Shaun Fellows (Class Of 1975)
Frank W. Lightner (Class Of 1964)
Sylvia Orr (McKenna) (Class Of 1963)  
Karen Rapenport (Douglass) (Class Of 1978)  
Frank Robinson (Class Of 1970)  
Timothy D. Spindler (Class Of 1964)

1993
Norman Eader (Class Of 1959)

1992
Jim Dean (Class Of 1973)  
Ted Juniper (Class Of 1968)  
Linda Mueller (Class Of 1967)  
Dale Runck (Class Of 1966)
Robert E. Sherman (Class Of 1964)

1991
Patty Blattner (Class Of 1969)  
Jerry Foit (Class Of 1973)  
Cathy Griffith (Class Of 1971)  
Rebecca Ann Hall (Class Of 1964)
Nanette Heffelfinger (Higgins) (Class Of 1968)  
Patrick McCarty (Class Of 1968)  
Bonnie Muntain (Bartz) (Class Of 1964)  
Jim (James) Schiller (Class Of 1969)  

1990
Brenda Hutchison (Price) (Class Of 1975)  
Harvey Kinder (Class Of 1966)
Dave Oney (Class Of 1972)  
Marilyn Stone (Class Of 1968)  

1989
Linda Blayney (Class Of 1967)  
Gary Dalton (Class Of 1970)  
Mary Kay Gilmore (Smith) (Class Of 1969)  
Russell Kelly (Class Of 1984)  

1988
Gary Angle (Class Of 1975)  
Carolyn Jackson (Class Of 1968)  

1987
James Butler (Class Of 1960)  
Suzanne Kolarik (Class Of 1974)  
Ron Koscho (Class Of 1971)  
Larry Pauley (Class Of 1964)

1986
Judy Hausmann (Class Of 1968)  
Guy Huggins (Class Of 1972)  
Bill Leggett (Class Of 1967)  
Sheila M. Rech (Mitchel) (Class Of 1964)  
Joel Rosenfeld (Class Of 1973)  

1985
John Campbell (Class Of 1969)  
Larry Clark (Class Of 1966)
Patricia Ebert (Heiman) (Class Of 1967)  
Karla Lutz (Castle) (Class Of 1970)  
Larry Jay Oiler (Class Of 1965)  
Randy Stevens (Class Of 1981)  
Floyd Tigner (Class Of 1970)  

1984
Danny Ryan (Class Of 1972)  
Jack Spangler (Class Of 1966)  

1983
Timothy Marcum (Class Of 1976)  

1982
Kelly Saffle (Class Of 1980)

1981
Russell Strait (Class Of 1971)  

1980
Don Luft (Class Of 1968)  
Gary Lyon (Class Of 1966)  

1979
MaryBet Estes (Class Of 1974)
Richard Gillogly (Class Of 1971)  
Steven Kopala (Class Of 1978)

1978
Tim Brunner (Class Of 1976)
David Nobel (Class Of 1970)  
Ricky (Richard) Raber (Class Of 1969)  
Guy Tarquinto (Class Of 1976)  

1977
Donald Kosar (Class Of 1968)  
Roberta Carol Leggett (Class Of 1979)  
Beverly Marcum (Fletcher) (Class Of 1972)  
Patty McElhatton (Class Of 1972)  

1976
Sherri Luft (Class Of 1971)  

1975
Bill Byron (Class Of 1972)  

1974
Laura Juniper (Class Of 1971)  

1973
Carl "Finnie" Darnell (Class Of 1971)  

1972
Rick Bridges (Class Of 1971)  
Ricky Robinson (Class Of 1969)  

1970
Ronald Johnson (Class Of 1970)  

1969
Scott Graeler (Class Of 1967)  
Greg (Spike) Ludwig (Class Of 1967)  
Jacqueline L. Slay (Class Of 1964)  

1968
Mary Jo Foster (Class Of 1967)  
Jim Heaton (Class Of 1967)  
Mike Turner (Class Of 1968)  

1967
Kenny Mosel (Class Of 1971)  
Jerry Neff (Class Of 1962)

1966
William G. Bohanan (Class Of 1964)
Mike Flesch (Class Of 1966)
Arthur Simpson (Class Of 1966)

1964
Ann Petty (Class Of 1961)

DECEASED YEAR UNKNOWN
Terence Adair (Class Of 1966)
Harry Adams (Class Of 1965)  
John Addy (Class Of 1965)
Bruce Alexander (Class Of 1958)
Dennis Aller (Class Of 1965)
Scott Allread (Class Of 1973)
Dan Arnold (Class Of 1965)
William Ausengaugh (Class Of 1961)
Randy Baldwin (Class Of 1961)
Roger Balser (Class Of 1965)
Gary Beckley (Class Of 1965)
Ron Bell (Class Of 1965)
Malcolm Benson (Class Of 1965)
Mary Benton (Class Of 1961)
Ray Bevins (Class Of 1965)
Karen Bitler (Class Of 1960)
Mark Black (Class Of 1971)  
Laura Bobbitt (Class Of 1973)
Vincent Bova (Class Of 1965)
Harvey Bowser (Class Of 1965)
Charlie Bradshaw (Class Of 1965)
William Bruck (Class Of 1960)  
Donna Burke (Whittinghill) (Class Of 1965)
Barney Campbell (Class Of 1978)
Jacquelyn Coleman (Haynes) (Class Of 1958)
Patricia Cook (Class Of 1970)
Bill Cooper (Class Of 1972)
Sandra Lee Corrova (Miller) (Class Of 1965)
Ronald Cummins (Class Of 1961)
Danny L. Deardorf (Class Of 1965)
Diana Drais (Class Of 1961)
Larry Drake (Class Of 1961)
Joann Durkee (Class Of 1978)
Sandra Fadley (Class Of 1958)
Carol Fausnaugh (Brewer-Yeager) (Class Of 1963)  
Seth Feldman (Class Of 1981)
Dale Fisher (Class Of 1975)  
Theodore Ford (Class Of 1991)
Susan Foster (Class Of 1960)
David Fox (Class Of 1967)
Charles Fraley (Class Of 1961)
Matt Freeman (Class Of 1988)
Caron Fuller (Class Of 1965)
Jill Garnon (Class Of 1974)
Steve Girard (Class Of 1961)
Michael Glatte (Class Of 1958)
Karen Graham (Duval) (Class Of 1974)
Ronnie Graham (Class Of 1978)
George Griffin (Class Of 1958)
Ted Griffith (Class Of 1968)
Suzanna Grozdanovski (Class Of 1984)
Frank Jr. Grundy (Class Of 1965)
John Hall (Class Of 1973)  
Tom Hall (Class Of 1978)
William Hatfield (Class Of 1961)
Kim Heffelfinger (Class Of 1965)
Christine Heller (Class Of 1981)
Judith Hettler (Esposito) (Class Of 1958)
Ann Howard (Class Of 1978)
Debbie Howard (Class Of 1974)
Judith Hunter (Louden) (Class Of 1961)
Jay Johnson (Class Of 1958)
Mary Jane Jones (Tracy) (Class Of 1965)
Melissa Juniper (Class Of 1974)
Phyllis Justice (Class Of 1960)
Don Kehoe (Class Of 1966)
Rebecca S. Keppler (Jenkins) (Class Of 1964)  
Joan Kirk (McDonald) (Class Of 1961)
Dave Knoll (Class Of 1972)  
Linda Kay Kuhn (Class Of 1958)  
Paul Kuhn (Class Of 1963)  
Anita Lakey (Potzmann) (Class Of 1958)
Kay Larrick (Ball) (Class Of 1965)  
John Legg (Class Of 1984)
Freida Linton (Class Of 1958)
Amber Livingston (Class Of 1983)
Larry 'Sam' Livingston (Class Of 1966)
Charles Lockwood (Class Of 1961)
Stephen Losoncy (Class Of 1981)
Georgia Love (Winebrenner) (Class Of 1965)
Patty Love (Class Of 1961)
Ronald Marcum (Class Of 1958)
Theresa Martin (Class Of 1978)
Jack Mason (Miller) (Class Of 1965)
Kenneth E. Maxwell (Class Of 1964)  
Cheryl McBroom (Maddox) (Class Of 1965)
Gwendolyn McKinster (Grady) (Class Of 1970)
Thomas Mininew (Class Of 1966)
Kimberly Moore (Class Of 1978)
Michael Muldrew (Class Of 1960)  
Jim Mulleniex (Class Of 1961)
Jill Oxley (Class Of 1980)
Pat Packard (Class Of 1966)
Joel Pardee (Class Of 1960)
Jerry Parker (Class Of 1958)
Don Patrick (Class Of 1966)
Lloyd Perine (Class Of 1965)
Jeff Perkins (Class Of 1988)
Vickie Phillips (Class Of 1979)
Larry Pickworth (Class Of 1966)
Donna Plummer (Reidmiller) (Class Of 1965)
Vivian Poliseno (Class Of 1966)
Pamela Porter (Class Of 1961)
Eugenia Powell (Class Of 1965)
Sean Preston (Class Of 1981)  
Lynn Ranke (Class Of 1991)
Cheryl Reynolds (Class Of 1966)
Robert Richards (Class Of 1960)
Rick Robinson (Class Of 1974)
Juanita Rodgers (Class Of 1961)
Fred Roser (Class Of 1965)
Mike Ruff (Class Of 1965)
Brad Runck (Class Of 1978)
Robert Russell (Class Of 1960)
Thomas (Tom) Saffle (Class Of 1978)
Ron Salyer (Class Of 1978)
Sandy Schafer (Class Of 1966)
Harry Schmidlin (Walter) (Class Of 1965)
Arden Scoles (Class Of 1965)
Morris Scott (Class Of 1961)
Barb Smith (Class Of 1974)
Clinton Smith (Class Of 1961)
William Spangler (Class Of 1960)
Donald Spaulding (Class Of 1969)  
Roger Speigle (Class Of 1961)
Larry Spindler (Class Of 1961)
Rick Stegman (Class Of 1965)
Franklin Stokes (Class Of 1958)
Ray Toops Strausbaugh (Donald E. ) (Class Of 1965)
Sandy Streeber (Class Of 1960)
Willhelmina 'Dianne' Talley (Class Of 1958)
Cindy Tidwell (Class Of 1988)
Cletus 'Junior' Toleman (Class Of 1966)
Beverly Trippier (Class Of 1961)
Robert Trippier (Class Of 1960)
John Tudor (Class Of 1958)
Leanna Wagstaff (Sears White) (Class Of 1965)
Della "Ida" Walton (Class Of 1960)  
Sandra Welch (Class Of 1981)  
Gene Westfall (Class Of 1961)
Doris White (Class Of 1971)
Ralph Williss (Class Of 1965)
Patty Wilson (Hughes) (Class Of 1971)  
Rusty Wolford (Class Of 1965)
Scott Wygant (Class Of 1972)
 
STAFF

2021
Mr. Neikirk (WYHS -Choir)  

2019
Coach Russ Gregg  
Tom Tykodi (WYHS)  

2018
Mary Clotts  
Dan Gartner (WYHS Coach)  
Elizabeth Katz (WYHS)  
Doris Poth (WYHS-Shorthand/Typing)  

2017
Jane McKillop (Rosemore Home Economics)
Julian Moreland (WYHS-Math, Coach Basketball)  

2015
Mike Ferguson (WYHS)

2014
Betty Ault (English)
Michael Capoziello (Govt & WYHS Football Coach)  

2013
Isaac Carter (Math & Shop)

2012
Phil Allen (WYHS -Coach & Psych)  
Ted Georgeff (Coach)  
Robert Madaffer (WYHS -Earth Science)  
John Steele (WYHS-Asst Principal & Beechwood Principal)  
Robert Strahm (WYHS Principal)  

2011
David Brobst (WYHS Music & Band Dir)  
Jerry Hanes (WYHS -Band Director)  

2010
Bill Young (WYHS Counselor)  

2008
George Bott (WYHS -Art)
Robert Roshon (Principal (Rosemore))

2007
Jon Anderson (WYHS -English)  

2003
Mary Elizabeth Moore Hawkins (Etna Road)  

2002
Dale Faust (Biology & Coach)  

1998
Richard Kane (Rosemore Football Coach)  

1996
Charles Kline (WYHS -Speech & Drama)  

1992
James Friday (WYHS -History)
Martha Ingram (WYHS Counselor)  
Pat McMillan (WYHS-Shop, Yearbook, Coach)  

1975
Robert Addison (WYHS Business)  

1974
Earle Orr (Kae Avenue)  

DECEASED YEAR UNKNOWN
Miss Ansel (Main St)  
Ellis Bailey (Rosemore -7th Grade)
Mr. Beard (Broad Street)  
Mr. Bender (Broad & Main St)
Margaret Breen (WYHS -Speech)
Ms. Broyles (Etna Road)  
Luella Compton
Mr. Crisp (WYHS -Gov & Econ)  
Mr. Elliot (WYHS -Orchestra)
Ed Houston (WYHS -History)
June Hudson (WYHS -Spanish)
Florence Hunt (WYHS -Latin)

If you are aware of a Classmate who should be added to this page please let us know.



UA-107745049-1